Tvoříme a naplňujeme podmínky pro práci přírody.

 

Byl konec května 2020 a Petr skončil v práci. Co dál? Co tak oprášit starý sen, který jsme měli oba v sobě, a využít zřejmě poslední šanci na založení vlastní rodinné firmy?

Věděli jsme, že naše podnikání má jít od srdce, z nás, má to mít smysl a nejlépe pomáhat lidem. Jen jsme netušili, co to má být. Pokud se ale pro něco rozhodnete, myslíte to vážně a něco pro to děláte, začne vám to chodit. A tak k nám přišly Tibi, o kterých jsme nikdy před tím neslyšeli. A začal se psát náš příběh.

Tibi k nám totiž přišly se vzkazem, jak zdravý nápoj se dá díky nim vyrobit.

Začátky byly tristní a většina by to dávno vzdala. Nás ale fascinovalo to tajemství, které kolem Tibi je. Nikdo neví odkud jsou a na co jsou vlastně dobré, přestože kolují mezi lidmi po celém světě tisíce let. Co jsou Tibi zač? Jak s nimi pracovat? V čem spočívá jejich síla?


Hledání odpovědí na tyto otázky bylo hledáním vlastních cest k pochopení práce přírody, kdy jsme to nebyli my, kdo zkoušel, co s Tibi lze dělat, ale byla to příroda, která testovala nás, zda si zasloužíme odkrýt tajemství, které Tibi v sobě skrývají. Tajemství života, které nesou. 

Euforie střídaly pády, kdy jsme netušili kudy dál. Mnohokrát jsme chtěli skončit a vždy, když k tomu došlo, stalo se něco, co nás posunulo dál… Objevení strukturované, živé vody, bylo právě jedním z takových posunů. Začaly se nám otevírat možnosti, co umí Tibi v živé vodě, a následně, co umí TibiRa Živá voda …díky Tibi.

Po roce a půl jsme vytvořili zcela ojedinělou recepturu včetně technologie výroby, která se naprosto vymyká klasickým průmyslovým způsobům výroby nápojů. Tvoříme a naplňujeme podmínky pro práci přírody. Nelze nic ošidit, nelze nic urychlit či zkrátit, je třeba ctít čas, který je k tvoření života životem potřeba.

My víme, že je to dar, který nám byl dán a je třeba šířit jej s láskou.

Tereza Hozmanová a Petr Přecechtěl